Husqvarna Automover
Świat Ogrodu

Systemy nawadniające do ogrodu

Hunter to jeden z najlepszych na światowym rynku producentów systemów nawadniania. Na sukces firmy składa się wieloletnie doświadczenie, lata badań, innowacji i udoskonaleń w oparciu o opinie użytkowników.

Dlatego teraz oddajemy w ich ręce produkty o sprawdzonej i zaawansowanej technologicznie konstrukcji, wykonane z wysokiej jakości materiałów z dużą precyzją i dbałością o każdy detal.

Z tych powodów produkty firmy Hunter znalazły uznanie zarówno profesjonalistów, projektujących złożone systemy nawadniania dużych obszarów zielonych, jak i właścicieli przydomowych ogrodów.

Naszym celem jest zadowolenie klienta, który wyżej od zapewnień producenta i sprzedawców ceni niezawodność samego produktu, jego trwałość i łatwość obsługi.

Certyfikat Hunter - Jarosław Walczyński Certyfikat Hunter - Jarosław Walczyński



  • Hunter - rotator MP
    Świat Ogrodu Słupsk
  • Hunter - rotator MP
    Świat Ogrodu Słupsk
  • Hunter - rotator MP
    Świat Ogrodu Słupsk
  • Hunter - ICV
    Świat Ogrodu Słupsk
  • Hunter - ICD HP
    Świat Ogrodu Słupsk
  • Hunter - system nawadniający
    Świat Ogrodu Słupsk

 

System automatycznego nawadniania

System automatycznego nawadniania, jak każda inna instalacja, potrzebuje profesjonalnie przygotowanego projektu. Plan systemu nawadniającego jest nie tylko informacją dla klienta (właściciela), o położeniu rur, zraszaczy etc, ale przede wszystkim, planem budowy takiej instalacji oraz gwarancją bezawaryjnej pracy. Dzięki projektowi automatycznego systemu nawadniającego, każde kolejne prace wykonane w miejscu montażu będą przebiegać bez przykrych niespodzianek, a co za tym idzie, bez dodatkowych kosztów.

Projekt systemu nawadniającego powinien być naniesiony na szkic działki w skali. Przyjęło się, że najwygodniejszą skalą do tego typu rysunków technicznych jest skala 1:200, choć w razie potrzeby wykonywane są projekty w innych skalach (np. 1:100 lub 1:500). Powinien on przedstawiać przede wszystkim przebieg rur i umiejscowienie zraszaczy jako głównych elementów każdego systemu nawadniającego. Mile widziane jest również naniesienie miejsca skrzynki elektrozaworowej jak również podłączenia do źródła wody oraz sterownika i czujnika deszczu. Na planie automatycznego systemu nawadniania nie powinno także zabraknąć informacji dotyczących źródła i zużycia ilości wody.

Wykonanie projektu systemu nawadniającego naszym specjalistom zajmuje od 1 do 24 godzin (w zależności od stopnia skomplikowania i posiadania wymaganych informacji). Koszt wykonania projektu ustalany jest indywidualnie, a w przypadku zlecenia budowy systemu nawadniania odliczany jest od kosztów realizacji.

  • Hunter - ACC
    Świat Ogrodu Słupsk
  • Hunter - ACC OPEN
    Świat Ogrodu Słupsk
  • Hunter - 12A
    Świat Ogrodu Słupsk
  • Hunter - 5CST
    Świat Ogrodu Słupsk
  • Systemy nawadniające
    Świat Ogrodu Słupsk
  • Hunter - 6A
    Świat Ogrodu Słupsk

 

Budowanie systemu nawadniania

W momencie gdy posiadamy już projekt automatycznego systemu nawadniającego, możemy przystąpić do budowy. Niestety nie każdy ma wiedzę i czas aby zrobić to samemu. Z pomocą przychodzą tu firma - OGRODOWY ŚWIAT . Przed wyborem warto sprawdzić kwalifikacje takiej firmy – czy posiada certyfikaty potwierdzające umiejętności.

Budowa automatycznego systemu nawadniającego zawsze rozpoczyna się od przeniesienia projektu nawadniania w teren. Po wytyczeniu linii sekcji zraszających, miejsc w których będą montowane zraszacze oraz ustaleniu montażu akcesoriów jak skrzynka z elektrozaworami, sterownik oraz czujnik deszczu rozpoczynamy prowadzenie wykopów pod rury, a następnie montaż.

Kolejnym krokiem jest budowa skrzynki elektrozaworowej oraz podłączenie jej do sterownika i czujnika deszczu. Gdy te elementy są już ze sobą zespolone, podłączamy źródło wody. Wszystkie łączenia są dokładnie sprawdzane pod kątem szczelności, a sterownik i czujnik deszczu pod kątem prawidłowego działania. Gdy wszystko jest sprawdzone i sprawne linie rur są zasypywane i następują już tylko kosmetyczne poprawki jak ustawienie kątów zraszaczy czy montaż linii kroplującej na rabatach, skalniakach etc.

Po zakończeniu budowy zawsze przeprowadzamy szkolenie dla klienta z zakresu obsługi sterownika oraz z chęcią odpowiadamy na wszelkie pytania dotyczące samego systemu nawadniającego jak i jego obsługi i konserwacji.

Cena automatycznego systemu nawadniającego jest silnie uzależniona od różnych czynników. Do najważniejszych należą:
- wielkości nawadnianego terenu
- wymagań roślinności
- rodzaju gleby – piasek, glina etc.
- kształtu terenu -w przypadku terenów o równomiernych kształtach, system nawadniający będzie tańszy
- jeśli jednak teren ma nieregularne kształty, dużo zakamarków o niewielkich rozmiarach przełoży się to na wyższą cenę systemu
- źródła wody – tutaj zasada jest jedna – im wydajniejsze źródło wody (większy przepływ i ciśnienie)
- tym system nawadniający będzie kosztował mniej. Przy słabszych parametrach, konieczne będzie wykorzystanie większej ilości sekcji zraszających, a to przełoży się na wzrost ceny